Kogu riigi kaks suurimat saart, ühel sood, tihnikud, rannadüünid, turbarabad – Hiiumaa, teisel tuuleveskid, pikad rannad ja Kaali kraater – Saaremaa. Kuigi väga erinevad, on neil mõlemal oma atmosfäär ja ilu, olles nii suurepäraseks Eesti saarte ilusse süvenemise võimaluseks!

Saaremaa oma kontrastidega on Tallinnast praami ja bussiga kergesti ligipääsetav. Suur Saaremaa saar on üllatavalt mitmekesine. Kuressaare linn oma 14. sajandi linnusega (kõige paremini säilinud omaaegne rajatis kogu Baltikumis) on kauniks peatuseks, millega oma reisi alustada läbi Angla tuuleveskite, Mihki põllumajandusmuuseumi või Eesti vanima kiriku (800 aastat vana), 21-meetri kõrguste Valjala ja Panga pankade, mis juhuslikult on kunagised paganlikud ohvripaigad. Muidugi ei tasu külastamata jätta saare nr 1 turismiatraktsiooni – Kaali kraatrit! Hiiumma on tuletornide saar ja suuruselt teine saar (Saaremaa järel)!

Hiiumaa on tuntud oma tuletornide poolest, Kõpu tuletorn asub saare põhjarannikul ja on 36 meetrit kõrge ja töös olnud järjepidevalt alates 1531. aastast (!!!). Tunne end vabalt ja roni torni tippu selleks, et nautida kordumatut vaadet. 9 kilomeetri kauguselt leiad tuletorni “väikese venna” Ristna tuletorni, mille ajalugu ulatub aastasse 1874. See annab ülevaate kogu poolsaarest, millel on kogu Eesti parimad lained ja seetõttu on seal palju surfareid, purjelaudureid ja teisi meresõpru!